Hrvatska osvojila drugu titulu prvaka svijeta u vaterpolu

Reprezentativci Hrvatske u finalu Svjetskog prvenstva u vaterpolu u Budimpešti pobijedili su Mađarsku rezultatom 8:6 i na taj način došli do svoje druge titule prvaka svijeta nakon 2007. godine.

Već nakon prvih osam minuta dali smo do znanja da u Budimpeštu nismo došli izgubiti, poveli smo 4:0 i stekli ogromnu prednost za nastavak borbe. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 4:2.

Na početku treće četvrtine Erdelyi je pogodio za 4:3, a potom tri minute prije kraja ove dionice igre Manhercz je poravnao rezultat na 4:4, ali potom Garcia pogađa za novo vodstvo Hrvatske 5:4, a potom i za 6:4.

U posljednjoj četvrtini Sukno je povećao prednost Hrvatske na 7:4 i na taj način je osigurao zlato svojoj reprezentaciji.

Vamos je smanjio na 7:5, a potom i na 7:6 tri minute prije kraja meča, ali Sukno svojim 16. pogotkom na prvenstvu ponovo odvaja Hrvatsku na plus dva (8:6), što je bio i konačni rezultat susreta.