Cibalia – Dinamo 2:5

Dinamo je u 11. kolu HNL-a rezultatom 5:2 pobijedio Cibaliju u Vinkovcima.

Cibalia je bolje otvorila utakmicu, ali je Dinamo preko Olma u 18. minuti poveo. Domaći su tražili zaleđe, zastavica je ostala spuštena, a Olmo je to iskoristio i matirao vratara Cibalije Brkića.

Sedam minuta kasnije Soudani je donio dva gola prednosti Dinamu. U 47. minuti smanjio je Karamarko poslije akcije Štrkalja, ali već nakon četiri minute Zagrepčani opet vode s dva razlike nakon što je Soudani pogodio iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog prekršaja Ikića nad Henriquezom.

Cibalia se ponovno nije predala i u 63. minuti Karamarko postiže svoj drugi gol na utakmici za 2:3. U 81. minuti Armin Hodžić iz sjajnog protunapada rješava pitanje pobjednika, a u 88. minuti Olmo preciznim udarcem iskosa nakon lijepog prodora postiže gol za konačnih 5:2.

Dinamo sada ima sedam bodova više od drugoplasirane Rijeke, ali i utakmicu više.
Sastavi:
Cibalia: Brkić – Ikić, Zgrablić, Peričić – Karamarko, Plum, Vojković, Rubić – Pervan, Galić – Štrkalj.
Dinamo: Livaković – Stojanović, Benković, Lešković, Lecjaks – Doumbia, Moro – Soudani, Gojak, Olmo – Henriquez.

Izvor: Index.hr